אודות

about

אודות

נעים להכיר, קוראים לי אלה.
 
אני מטפלת רגשית, יועצת עסקית ומנחה סדנאות לפיתוח מיומנויות ניהול והעצמה.
 
איך זה משתלב יחד? כי צמיחה והתפתחות אישית הם לב העניין.
 
אני מרגישה שתמיד נמשכתי לסייע לאנשים להרגיש טוב עם עצמם והרגשתי מלאות פנימית כשהצד השני יצא עם חיוך, היה מרוצה ומסופק.
 
כשהייתי צעירה ועבדתי במלצרות לא הבנתי איך המנהלים שלי מתנהגים בקשיות לב עם העובדים, דוחקים בהם בזלזול ולא רואים אותם באופן אנושי. גישה של עבד כי ימלוך זעזעה אותי, כל-כך היה לי ברור שהאנרגיה שבה הם ניגשים אלינו העובדים, עוברת ללקוחות ומשפיעה הלאה. הייתי חרוצה, יעילה, עושה מה שאומרים לי.. ועדיין היה ברור שאם אתה ”עובד של“ אז מותר להתנהג אליך בהתנשאות.
 
בהמשך החיים התחלתי ללמוד לתואר ראשון במדעי ההתנהגות, וגם שם זיהיתי התנהגות דומה אצל מרצים ששוב לא ראו את התלמידים באופן אישי… נכון, היינו קבוצה גדולה, ובסוף גם אוניברסיטה היא סוג של מפעל, אבל כשאתה לומד פסיכולוגיה או חינוך ובו בעת לא מקבל חשיבות כאדם, הרגשתי שמפספסים פה איזה מטרה.
 
במהלך התואר היה קורס אחד שהרגשתי ”הנה, זה זה“ מישהו מדבר את מה שאני מאמינה בו באופן עמוק ומהותי. זה היה קורס בחירה של פרופסור אמריטוס בתחום החינוך. באופן מפתיע הוא לא דיבר על חינוך, אלא ליווה אותנו במסע שלנו להבין את עצמנו כבני אדם. שם נחשפתי להוגה דעות מהמם בשם ז‘ידו קרישנמורטי, שפתח לי את התודעה אל המעבר ונתן עומק לחיים השטחיים שחוויתי. הערצתי את מרצה הקורס כי הוא ממש הדהד לי את האמונה שכבר הייתה בתוכי שאנחנו כבני אדם חייבים להכיר בגודל ההשפעה שיש לנו על אחרים מעצם היותנו.
 
במהלך הלימודים התחלתי לעבוד בשירות חינוכי והדרכה כדי לתרגל את הלימוד העצמי שלי ובו בעת לעשות טוב לאחרים. אחרי הלימודים (והטיולים ) המשכתי ללוות אנשים בתהליכי שינוי ולהתמחות בליווי מנהלים בארגון חברתי. זכרתי איך זה להיות עובדת לא מסופקת, ולכן לצד הניהולי השתדלתי לתת חשיבות לפן האנושי כלפי העובדים שעבדו איתי. הרגשתי שאם העובדים יחושו שרואים אותם, הם יחוו תחושת שייכות וזה ייתן להם סיפוק ומרוצות במקום שבו הם נמצאים. תחושה זו תייצר בהם נאמנות לארגון ותספק דלק חיובי שמניע אותם הלאה בעבודתם… והטוב יתגלגל עוד ועוד.
 
ניהול תמיד היה משולב עם רגש באופן מהותי עבורי וזה הגיע גם בחיים.
 
עם הזמן התבגרתי ויום אחד הפכתי לאמא.
 
האימהות דרשה ממני הרבה משאבים ויכולות שלא הכרתי. הרגשתי שאני מגדלת ילדות, שיגלגלו את מה שאני נותנת להן בחינוך בבית ומרגישה אכזבה מעצמי. הרגשתי שאני רצה בלי לדעת לאן וחוויית כישלון בתחום הביאה אותי להתמודדות ורצון לפתח את עצמי יותר.. בשנים ההם הנושא לא דובר, אף על פי שהיו המון אימהות כמוני – רוצות לעשות טוב לילדיהן, נתפסות כנשים טובות בסביבתן, אבל במקום הכי בסיסי מרגישות רע.
 
ילדה אחרי ילדה, החיים הפכו להיות מורכבים יותר ורציתי לפתח בתוכי גישה חדשה שאתה אוכל לבוא לאימהות, להורות, לזוגיות, למימוש עצמי, להתמודדות עם משברים. נרשמתי ללימודי פסיכותרפיה כדי להבין את העולם הרגשי וההתמודדות העמוקה שיש לנו בני האדם במהלך החיים. אלה היו שלוש שנים של טלטלה ומשברים אישיים לא פשוטים במגוון תחומי החיים.
 
באותן שנים החלטתי שאני פותחת עסק כדי להתמקד בטיפול, אבל…. לא ידעתי כלום על מה זה לנהל עסק!! אומנם היו לי כישורי ניהול ויכולת לתת שירות מקצועי, אבל מעולם לא הייתי עצמאית. לשווק? לפרסם? להיחשף? למכור?התחילה מסכת חדשה של לימודים שלא תכננתי – איך להקים עסק ולבנות לו תשתית שמובילה להצלחה ורווח.
 
בו בעת, בעלי הקים עסק גדול שדרש המון משאבים משנינו. השקענו כסף שלא היה לנו, בלי עבודות מסודרות, עם שתי בנות קטנות בעוטף עזה. ועם כל זה, התינוקת שלנו עברה ניתוח במפתיע והתחילה מסכת בירורים בריאותיים שלא מביישת סרט דרמה הוליוודית. בקיצור בלאגן.
 
היה לי כל-כך קשה! תכננו טוב, אבל החיים הביאו הפתעות לא צפויות… רק רציתי לטפל ולהעניק לאנשים איכות חיים.
 
הלכתי ליועץ עסקי שיעזור לי לצאת מכל הברוך. הוא זיהה את הפוטנציאל הראשוני והראה לי שכישורי הניהול והיכולת שלי להנחות אנשים יתאימו מאוד לאנשים שפותחים עסק בדיוק כמוני! מה?! ”כן… את תראי, לייעץ לבעל עסק זה סוג של טיפול. את מזהה את הפוטנציאל, את החוזקות ואת החולשות ומתחילה להניע ובונה לו מסגרת של ניהול. זה יביא לך תזרים מזומנים באופן מהיר יותר מטיפול באימהות אחרי לידה“.
 
בהתחלה התנגדתי… רציתי ללכת עם החלום שלי לעזור לנשים להרגיש שלמות עם עצמן, שקלתי לחפש שוב משרה כשכירה. מה לי ולעסקים שאלתי, אבל איכשהו זה פשוט קרה. נכנסתי למעוף, התחלתי ללוות נשים וגברים שביקשו להקים עסק, ושמתי לב שבו בעת כל בעל עסק שהגיע אלי היה זקוק להסתכלות שונה, ליחס אישי, למישהו שרואה אותם בהקשר רחב ולא רק ממוקד בעסק.
 
הבנתי שעסק זה דבר רגשי ממש! זה הבייבי שלנו, אנחנו משקיעים בו אינסוף, חשוב לכולנו שזה יצליח ושם היה לי ידע ואומץ להוביל ולעזור לאנשים גם בעסקים.
 
עברתי דרך ארוכה עד שהצלחתי לגבש זהות שלא תכננתי. היום אחרי ניסיון כיועצת עסקית אני מבינה שבעלי העסקים מגיעים אלי כדי לקבל כלים רגשיים ותפיסתיים שמסייעים להם להתגבש עם זהות עסקית מובחנת ומצליחה. הם עוברים תהליך רגשי ובו בעת מקבלים כלים פרקטיים של ניהול עסק.
 
אבל לא זנחתי את התחום שאני מחוברת אליו מעומק ליבי – החיבור האישי שלי לריפוי, החלמה מטראומות שחוויתי והרצון לסייע לאנשים להרגיש טוב מובילים אותי כמרפאה ומטפלת רגשית. אני עובדת כל העת לפתח את הקליניקה ולעזור לנשים וגברים להחלים מחרדות, לחיות חיים שפויים ולהרגיש שלמים עם מי שהם ומה שהם עושים.. והיד עוד נטויה.
 
אז זה פחות או יותר המסע שלי…
 
טיפול בקליניקה מקום בו אפשר לדבר על החיים, על משברים, על מצוקות, לעורר את התקווה ולבנות בנו מחדש חלקים שמבקשים ריפוי, אהבה והשלמה. כי החיים מ ו ר כ ב י ם!
 
ייעוץ עסקי – לאנשים שמחפשים ליווי עסקי אנושי שרואה את הצרכים של בעל העסק, השאיפות והתשוקות, מסייע להתגבש, נותן את התמיכה במקומות המאתגרים של הניהול העסקי, ובונה ביטחון להביא לידי ביטוי את ה“מוצר“ שלנו.
 
הנחיית סדנאות – הסדנאות מגוונות ועוסקות בפיתוח אישי בקבוצה.
 
אם גם אתם עושים מסע של התפתחות ושואפים לצמוח מוזמנים ליצור קשר – 054-5681713
אלה

לשיחת יעוץ חינם:

צוחר, מועצה אזורית אשכול