ריפוי

תחומי הטיפול

 • מציאת כיוון מדויק בחיים אישיים ותעסוקתיים.
 • התמודדות עם קשיים במערכות יחסים קרובות- הורים, בני זוג, ילדים.
 • טיפול טבעי בהתמכרויות, פחדים, חרדות, דיכאון וטראומות.
 • שיפור ביטחון עצמי, דימוי עצמי והערכה עצמית.
 • ליווי רגשי בהתמודדות עם אובדן.
 • הקלה בהחלמה ממחלות פסיכוסומטיות.

איפה נפגשים?

בקליניקה נעימה באשכול, בבאר שבע ובזום.

אני מזמינה אתכם ליצור קשר – 054-5681713

אלה

ריפוי והחלמה

"הראייה שלך מצטללת רק כשאתה יכול להתבונן לתוך ליבך. מי שמביט החוצה - חולם; מי שמביא פנימה - מתעורר" (קרל יונג)

קושי ומשבר

בעולם מושלם ואידאלי היינו רוצים לחיות חיים של שפע, שגשוג והצלחה בכל מעשינו – וכתוצאה מכך לקבל את הכי טוב שיש.

בפועל זה לא תמיד מצליח. החיים מורכבים יותר משנראים, הם מלאי תנודות וגם הרבה פעמים בהפתעות בלתי צפויות. כתוצאה מכך, בשלבים שונים של החיים, כולנו יכולים לחוות חוסר איזון, איבוד שליטה ומשבר.

כשחסרים לנו כלים להתמודד עם השינויים, התנודות והמשברים של המכלול הענק שנקרא "חיים", החיים עצמם הופכים להתמודדות, קושי וכאב.

בנקודה זו החוויה הקיומית עלולה להפוך לבלתי נסבלת, ומאוד קשה להתעלם ממנה. ברגע זה אנחנו חייבים לעשות משהו כדי להרגיש יותר טוב.

בעולם המערבי כאב נתפס כדבר שלילי, כנראה כי זה נוגד את שמחת החיים, הקלילות, הפשטות. הכאב מגביל אותנו ומחייב אותנו לשים בו לב. 

ממה נובע הכאב?

בגלל פגיעה של אדם קרוב או רחוק, חוויית כישלון בתחום חדש שניסינו, תחושת חוסר משמעות מתהווה לאורך השנים, חוסר מתמשך באהבה, הערכה עצמית נמוכה, תחושת חוסר שייכות, מגבלה פיזית שנולדנו אתה או קיבלנו בדרך.. ועוד.

מעבר לתחושת הכאב או המצוקה שאופפת אותנו, מתלווה התמודדות נפשית במגע שלנו עם העולם וכצפוי כדי שנמשיך לתפקד נרצה להדחיק אותה. מדובר על מנגנון הישרדות תקין כי הוא עוזר לנו לשמור על רצף חיים. אבל בעומק הדברים ההדחקה תוביל אותנו באופן איטי (או מהיר) להרס עצמי.

דוגמאות לכך הם: שימוש יתר בחומרים משכרים ומטשטשים כמו סמים קלים/קשים ואלכוהול, כדורי הרגעה וממריצים, התמכרות למין, מזון, לטלוויזיה ולטלפונים, מערכות יחסים פוגעניות ואלימות.

לאורך זמן אצל רובנו יצופו תופעות לוואי נפשיות ופיזיולוגיות כמו חרדה, התקפי חרדה, דיכאון, מחשבות על אובדנות חס וחלילה, קשיים במערכות יחסים, תפקוד לקוי בעבודה, מחלות וכאבים פיזיים פסיכוסומטיים.

כל אלה יחד מאלצים אותנו לעצור את רצף החיים שנוצר ולהבין מה קורה לנו.

השאיפה לאיזון

אם נחזור רגע להתחלה, עוד מהמפגש של הזרע והביצית אנחנו מתפתחים וצומחים להיות האישיות שרק אנחנו נועדנו להיות. בדומה לזרע של צמח שבבוא השנים יהפוך להיות עץ פורח.

בצמיחה יש הכאב, כי מדובר על שינוי ממשהו שהיה, למשהו שעתיד להיות. לכל תהליך צמיחה יש חוקיות כזו כשהמגמה היא התרחבות, גדילה והתחדשות.

תינוקות וילדים בלמידה מתמדת, מתפתחים ומשתנים. להכיר בכך שבכאב יש פוטנציאל צמיחה יכול לסייע לכולנו לעבור תהליכי שינוי בצורה חיובית יותר. 

האם הכאב מחויב? לא תמיד. הדברים דינאמיים ותלויים בהמון גורמים פנימיים ונרכשים.

אם הבשלנו לשינוי יכול להיות לנו קל ואפילו מרגש. אם נתקענו בדרך, עצמנו עיניים, הדחקנו או הכחשנו, בבוא העת זה יעלה לרמה המודעת באמצעות כאב וסבל שפשוט לא יאפשרו לנו להמשיך הלאה.

יידרש שינוי, בין אם נרצה זאת או לא.  

מנקודת זווית חיובית הכאב הוא טוב. תפקידו להעיר אותנו לעשייה ולנוע קדימה. אחרי תקופה של הזנחה הכאב יוביל אותנו לשנות הרגלים, דפוסי חשיבה ואמונות מגבילות. אנו נפעל לשנות התנהגות שלילית שלא תורמת לנו או לסביבה שלנו, אולי אף ניפרד מאנשים שעושים לנו רע וננוע עם החיים שלנו במסלול שמוביל לטוב.

אם אתם חווים קושי וכאב בחיים – אל תתבלבלו. יש להם תפקיד חשוב בחוויה הקיומית שלכם.

מאוד מומלץ לא להתעלם, אלה החיים שלכם והם קורים ממש עכשיו. חוקיות העולם היא לשמור עליכם במסלול הכי מדויק לכם ולכן בכל סטייה תצטרכו להקדיש לעצמכם את תשומת הלב. לרוב הזנחה נוספת עלולה להוביל לקושי רב יותר.

***

כאב ומשברים מאותתים לנו לעצור, לעשות בדק בית פנימי, לבחון מה נכון ורצוי לנו בהווה ולנווט את עצמנו מחדש.

תחומי הטיפול

 • מציאת כיוון מדויק בחיים אישיים ותעסוקתיים.
 • התמודדות עם קשיים במערכות יחסים קרובות- הורים, בני זוג, ילדים.
 • טיפול טבעי בהתמכרויות, פחדים, חרדות, דיכאון וטראומות.
 • שיפור ביטחון עצמי, דימוי עצמי והערכה עצמית.
 • ליווי רגשי בהתמודדות עם אובדן.
 • הקלה בהחלמה ממחלות פסיכוסומטיות.

איפה נפגשים?

בקליניקה נעימה באשכול, בבאר שבע ובזום.

אני מזמינה אתכם ליצור קשר – 054-5681713

אלה

לשיחת יעוץ חינם:

054-568-1713

צוחר, מועצה אזורית אשכול