מהו פוטנציאל? האם אנחנו יודעים מה הפוטנציאל שלנו?
הרבה פעמים שומעים דברים כמו: "אתה מוכשר בזה, אולי תלך ללמוד ותעשה מזה מקצוע?" או "אני לא יודע במה אני טוב…".
היום יותר מאי פעם ה"פוטנציאל" מאוד מעסיק אותנו, כי אנחנו לא רוצים לגלות יום אחד שחיינו חיים טובים יותר או פחות, אבל לא במאה האחוז שלנו… וללכת עם תחושת פספוס בתוכנו.
מהו הדבר שאנחנו לא רוצים לפספס?
אנחנו לא רוצים להיות חלקיים – לעשות באופן חלקי או לחיות לא במלאות הכי הכי גבוהה שאפשר, כי ככה אנחנו מרגישים שלא באנו לידי ביטוי במלואנו או לא הגענו לשיאנו. לא לשיא האהבה שחלמנו עליה, לא לשיא הקריירה שייחלנו לה, לא לשיא ההורות שדמיינו שנהיה.. ועוד.
תוצאות הגישה הזו יכולים להוביל לחיים שלא חוסר סיפוק, כי אם לא מצאנו את המקום שבו אנחנו מרגישים במלאות עם עצמנו (לא ממומשים), אז נרגיש לא מספיק טובים בעינינו. וחוסר מימוש פירושם עצירת זרימת החיים, היתקעות ותחושת ריקנות אל מול ה"יש" המלא.
כשאנחנו מדברים על מימוש "ה"פוטנציאל, אנחנו מדברים על השאיפה לממש את מירב הפוטנציאל בתחום מסוים.
למשל לממש את יכול כישורי הניהול שלנו, לממש את הפוטנציאל ההורי שלנו, לממש את יכולת הנתינה שלנו במלואה, לממש את יכולת הביצוע בפועל, לממש את הרעיונות היצירתיים שלנו ששוכבים אי שם במגירה ועוד.
הקושי במימוש הפוטנציאל נובע מחוסר באמונה ובניסיון 
"אני לא יודע לכתוב יפה" – זו אמירה שמונעת לנסות לממש את פוטנציאל הכתיבה החבוי באדם, כי מראש יש לו תפיסה מגבילה על עצמו בביטוי דרך הכתיבה. 
"אני כל הזמן נלחצת מהדברים שיש לי לעשות" – זו אמירה שמקבעת ולא מממשת את פוטנציאל ניהול המשימות של האומרת אותה.
"יש לי פחד במה ואני גם לא יודעת לדבר מול אנשים" – זו אמירה שמקטינה את האומרת אותה, ומראש שמה אותה מחוץ למימוש הפוטנציאל שלה להיות כוכב זורח על במה.
"אני לא יודעת לשווק את עצמי" – זו אמירה שחורצת דין על היכולת של האומרת אותה ללמוד לשווק את עצמה, או למצוא את הגישה שלה לשיווק עצמי.
אם נצא מנקודת הנחה שאנחנו יכולים לעשות הכל, ננטרל את החלונות הקופצים שמתריעים "אי אפשר", ונתנסה בדבר מספר פעמים – אנחנו נגלה שיש בנו פוטנציאל בכל תחום שנבחר להיכנס אליו.
וכשמצליחים לממש פוטנציאל בתחום חדש שמסקרן אותנו, מקבלים תחושת סיפוק אדירה שגם נותנת כוח, מחזקת את האמונה בעצמנו ונותנת דרייב להמשיך לממש עוד ועוד.
אז מה התחום שאליו אתם נמשכים לממש את עצמכם עכשיו?
דברו איתי ונלך על זה ביחד!
אלה