פרחי באך הם תמציות שגילה דר' אדוארד באך, רופא שעסק בריפוי חולים במצבים מאוד קשים בתחילת המאה ה 21. לאורך הקריירה הוא הבחין שריפוי מחלות פיזיות לוקה בחסר, וחיפש את הפתרון שיעזור לחולים שלו להירפא באופן שלם יותר וללא חזרה למחלה.
בחקר שלו הוא הגיע למסקנה שפרחים מחזיקים תדר ייחודי, מיצה את התמציות שלהם ונתן אותם כתוספים לחולים. מטרת הפרחים איננה לעסוק בגוף הפיזי או הנפשי באופן ישיר, אלא לתת לתדר של הפרחים להשפיע על האדם ברמה הנפשית. 
הייחודיות של פרחי באך מתבטאת בשחרור הפחדים, הדאגות והחרדות באופן בלתי אמצעי. לרוב כשהאדם רוצה לעשות שינוי הוא חושש או מוצף רגשית, או תפוס בהרגלים שמעכבים אותו. נטילת תמצית המותאמת עבורו תיתן לו את הכוח לעלות את המדרגה הקשה ואף תלווה אותו בתחושה פנימית של שמחה ורווחה גדולות יותר. 
התדר הייחודי של הפרח מסייע לאדם לחזור לאיזון במקום שבו הוא חסר. חשוב לומר שכשמרפאים באמצעות התמציות לא מתמקדים באופי המחלה, אלא ברגשותיו של האדם והאופן בו הוא מתייחס כלפי החיים. כאשר מצבו הרגשי משתפר, נעלמת גם המחלה. 
ישנן 38 תמציות שונות ולכל אחת מהן השפעה ייחודית מאוד. בפסיכותרפיה הוליסטית התאמת פרחי הבאך נעשית על פי אבחון של מצב האדם וכהשלמה לריפוי הנפשי הכולל שיחה בקליניקה.
מוזמנים באהבה
אלה